Tozsoft Blog

TozSoft Blog yazılarımız ile sizlere sektör ile ilgili güncel konulardan haberler, siteniz için yararlı olabilecek araçların kullanımı, ipuçları,karşılaşabileceğiniz hatalar ile ilgili çözümler, yazılımcılara yönelik alternatif optimizasyon yömtemleri gibi bir çok konuda bilgi alabilir, ileriye yönelik başarılı adımlar atabilirsiniz.

Online e-Ticaret Satış Sitesi Kurmak ve Açmak

 Online e-Ticaret Satış Sitesi Kurmak ve Açmak

Günümüz ihtiyaçları doğrultusunda e-ticaret sitesi açmak, sanal mağaza açmak neredeyse artık her markanın bir talebi haline gelmeye başladı. Tüm dünyanın yeni normal olarak tanımladığı yeni süreçte ise sanal mağazalara olan talebin yükselme trendi mağaza sahiplerini “Online mağaza nasıl açılır?” , “e-Ticaret sitesi kurma” , “e-Ticaret sitesi açma” , “Online satış mağazası nasıl açılır?” gibi araştırmaya yönelmiştir. Peki online alışveriş mağazası açmak için izlemeniz gerek adımlar nelerdir ?

Bir Firmaya Sahip Olun

Online satış yapabilmek için vergi mükellefi olmanız gerekmektedir. Türkiye Cumhuriyeti kanunlarında satışını yaptığınız ürün, hizmet vs. ve kredi kartı / EFT / sanal pos gibi yollarla aldığınız ödemeleri vergilendirmek ve faturalandırmanız gerekmektedir. Faturalandırma yapabilmek için kurumsal ve şahış firması yapmanız gerekmektedir. Eğer herhangi bir firmanız yoksa şahış şirketi kurmak veya ortaklı şirketler kurmak size daha az maliyet doğuracaktır.

TozSoft Akıllı e-Ticaret Fatura Modülü ile siparişten bağımsız fatura düzenleyebilirsiniz.

Ürün Pörtföyü ve İş Planınızı Belirleyin

Öncelikle e-ticaret sitesi açmadan önce hangi ürünleri satacağınızı belirlemeniz gerekir. Çünkü tüm iş planınız ürünleriniz doğrultusunda belirlenir. Sanal mağaza üzerinde satış yapacağınız ürünlerle ilgili tedarikçilerinizi ayarlayablir, site içi kategorilerinizi belirleyebilir, kampanya stratejilerinizi belirleyebilirsiniz.

e-Ticaret Sitesi Açmanın Maliyeti

AVM veya cadde üstlerinde kiraladığınız dükkanlara nasıl bir maliyet harcıyorsanız online satış yapacağınız mağazanızında belirli maliyetleri vardır. Fakat e-ticaret sitenizin maliyetleri hem düşük oranlarda hem de yıllık makul yenileme fırsatları ile sizlere sunulur. TozSoft Akıllı e-ticaret Paketleri aylık 111 TL’den başlayan fiyatlarla sizlere e-ticaret sitesi fırsatı sunar. İki farklı ödeme seçeneğiniz vardır. Ya tek bir lisans bedeli öder ardından yıllık domain hosting yenilemesi yaparsınız yada yıllık kiralama bedeli ile 500 TL’den başlayıp 2500 TL’ye kadar giden yenileme bedelleri ile sahip olursunuz.

–          Alan Adı Maliyeti : Farklı domain şirketlerinde domain bedeli 10 dolat ile 30 dolar arası değişmektedir.

–          Hosting : Kaliteli web site barındırıcısı ile siteniz her daim ulaşılır olur ve güvenilir barındırma sağlar.

–          Yazılım Güncellemeleri : Satın aldığınız e-ticaret yazılımı genellikle sizlere güvenlik geliştirmeleri güncellemelerini sunar. Fakar versiyon güncellemelerinde firmalar sizden ek ücret talep etmekteler.

–          Ödeme Yöntemi : e-Ticaret yazılımları sizlere ödeme altyapıları ile uyumluluk sağlarlar. Fakat tercih edeceğiniz sanal pos sistemleri sizlerden farklı ücretler talep etmekteler.

Sanal Mağaza Açmakta İzlenecek Yol

1.Adım : İnternet üzerinden ürün veya hizmet satmak istiyorsanız online sanal mağaza amaya başlayabilirsiniz. E-ticarete başlamak için öncelikle bir yol planı belirlemeli, satış yapacağınız ürün ve satış stratejilerine karar vermeli, kurumsal/şahış/sermaye şirketine sahip olmalısınız.

2.Adım : Ardından hangi kategoride ve hangi ürünlerin satışını yapacağınızı belirleyin. Ürün belirlemenizin ardından site içi kategorilendirme, tedarik, ürün maliyet ve kar oralarınızı belirleyin.

3.Adım : Online satış yapabilmek için e-ticaret yazılımı satın almalısınız. TozSoft Akıllı e-Ticaret Paketleri ile bir çok ihtiyacınıza çözüm bulan e-ticaret yazılımı sizin için doğru başlangıç olacaktır.

4.Adım : e-Ticaret sitenize ürünlerinizi ekleyin, sayfalalarını oluşturun ve sitenizin SEO ayarlarını tamamlayarak site içi optimizasyonlarınızı sağlayın.

5.Adım : Sanal POS entegrasyonu için bankalar ile görüşerek sanal pos satın alın. Veya iyzico, PayU, PayTR gibi farklı ödeme yöntemlerini kullanarak ödeme almaya hazır hale gelin.

6.Adım : Reklam bütçenizi ayarlayarak sosyal medya ve arama motoru reklam kampanyalarınızı oluşturarak sitenizin tanıtımını yapın.

Gelişmiş özelliklere sahip e-Ticaret Paketleriyle sizin de hemen online satış siteniz olsun! Tüm ödeme sistemleriyle uyumlu E-Ticaret Paketleri Peşin Fiyatına 12 Taksit imkanıyla satın alabilirsiniz! TozSoft yeni nesil profesyonel e-Ticaret yazılımı ile hemen sanal mağazanızı açın…

✅ Gelişmiş Raporlama

✅ Sınırsız Ürün ve Kategori

✅ Tüm Ödeme Sanal POS Sistemleri

✅ İnstagram Shop

✅ 7/24 Teknik Destek

✅ Promosyon ve Kampanya

✅ Pazar Yeri Satış Entegrasyonu

✅ Pazarlama Araçları ve daha fazlası TozSoft e-Ticaret’te!

🎁 E-Ticaret Paketlerimizi
15 Gün Boyunca Ücretsiz Deneyin!

ÜCRETSİZ DENEYİN

TozSoft

Web Hizmetleri, e-Ticaret Yazılımı, e-Ticaret Danışmanlığı ve e-Ticaret Modül Entegrasyonları İçin Profesyonel Destek

1 Yorum

  • […] Çünkü hazır e-ticaret altyapı paketleri ile fazla ve gereksiz harcamalardan kurtulun. Hazır e-ticaret e-ticaret sitesi açmak isteyen markalar öncelikle şu harcamalardan […]

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın

İletişim

  • Tozsoft Yazılım Elektronik Tasarım Danışmanlık Matbaa İmalat ve Dış Tic. Ltd. Şti.

  • Ziya Gökalp Mah. Süleyman Demirel Blv. Mall Of Ofis Blok Kat:26 D:174 Başakşehir / İstanbul
  • 0(212) 801 81 00
  • info@toz.com.tr

Sosyal Medyada TozSoft

Sosyal medyada takip edebileceğiniz hesap adreslerimiz.

2020 - TozSoft ® ● TUM HAKLARI SAKLIDIR