Kullanıcı Deneyimi Geliştirme (UX)

İnternert, web ve uygulama dünyasında rekabet giderek artıyor. Kullanıcı Deneyimi (UX) çalışmaları ile yeni trendleri hizmetlerine entegre ederek kullanıcı memnuniyetinizi arttırın!

Bir çok farklı özelliklere sahip bilgisayar, akıllı telefon, tablet vb cihaz ile internet erişimini sağlıyoruz. Sahip olduğunuz web sitesinin her türlü cihaza ve her kullanıcıya hitap etmesi sektörünüzde var olmanız için yapmanız gerek geliştirmelerden biridir. Kullanıcılar tarafından ziyaret edilen web sayfaları, aplikasyonlar, kullanılan ürünlerin seçiminde temel olarak kullanışlılık ilkesi yer alır. Rakiplerinizin önüne geçmek için kullanışlı, farklı ve kaliteli sonuçlar elde etmeniz gerekir. Kullanıcı Deneyimi yani bir diğer deyişle User Experience (UX) bu ilkeler doğrultusunda gerçekleştirilen bir işlemdir.

UX Hizmeti

Neden Kullanıcı Deneyimi (UX) ?

Kullanıcı Deneyimi (UX) hizmetinde temel hedef maksimum fayda mininum işlemdir. Yani kullanıcılar sitenizde basit işlemlerle hızlı ve istedikleri sonuçlara ulaşmaları gerekmektedir. Kullanıcıların web sitenize girmesinden hizmet/ürün alımına kadar olan süreç UX işlemleri arasında yer almaktadır.

 

UX hizmeti ile farklı web araçları ile sitenizde kullanıcı davranışları analiz edilir. Analizler doğrultusunda kullanıcıların en çok kullandıkları araçlar, en çok kullandıkları işlemler, site içerisinde gezinme davranışları, hata aldıkları bölgeler başta olmak üzere bir çok işlem analiz edilir ve ortaya çözüm raporu çıkarılır. Çıkarılan bu rapor doğrultusunda web sitenizde farklı geliştirmeler, güncellemeler ve değişimler gerçekleştirilir. UX işlemi UI ve İçerik Yönetim İşlemi ile paralel bir hizmettir. UI ve İçerik Yönetimi ile yapılan geliştirmeler, siteye eklenen eklenti veya farklı işlevselliklerle kullanıcı deneyimi geliştirilmesi amaçlanır.

 

UX Hİzmeti ile Maksimum Memnuniyet

Kullanıcı Deneyimi (User Experience-UX) İşlemleri ile sitenizde ;

 

Geri dönüşüm oranları artar

Sitede geçirilen süre arttılır

Satış ve kar oranı arttırılır

Çıkış oranları düşürülür

Doğru sonuçlar elde edilen raporlar çıkartılır.

 

Yapılan işlemlerde genellikle UI kontrol araçları, Google Analytics ve Yandex Metrika'da bulunan Isı Haritası, Scroolmap Analizi, Kullanıcı Pencere Kontrolü, başta olmak üzere bir çok farklı araç kullanılarak oluşturulur.

Kullanıcı Deneyimi Geliştirme (UX)
 

Kullanıcı Deneyimi (UX) İş Planımız

Görüşme : Müşterilerimizdenizden doldurulması istenen talep formuna istaneden müşteri temsilcilerimiz siz ile irtibata geçerek , ihtiyacınız olan kullanıcı deneyimi geliştirmeleri hakkında daha detaylı bilgi alırlar.

Sunum : Müşteri temsilcilerimizle yaptığınız görüşmelerin ardından toplanan bilgiler uzman ekibimize aktarılır. Sektör rakip araştırması ve sizden gelen istekler analiz edilir , hazırladığımız geliştirmelerin taslağı ile karşılıklı fikir-bilgi alışverişi yapılır. Tasarımcı arkadaşlarımızın bu detaylar ile hazırladığı eskizler müşterimize sunulur.

Yazılım Şeması : Sunum ile ortaya çıkan fikirler ile yazılımcı arkadaşlarımızın sunum doğrultusunda yaptıkları şema ile onay aşamasına getirirler.

Onay : Müşterimize sunulan yazılım şeması doğrultusunda gerekli revizelerden sonra onayınız alınır.

Kodlama : Yapılan Kullanıcı Deneyimi Geliştirme iyileştirmelerinin hem biz hemde müşteri tarafından kontrol edilir ve tekrar müşteri onayına sunulur.

Teslim : Gerçekleştirilen hizmetlerin ardından müşteri onayı alındıktan sonra sistem gerekli alt yapı düzenlemeleri yapılarak müşteriye teslim edilir.

Lütfen * işaretli yerleri doldurunuz.

Talebiniz başarıyla gönderildi, en kısa zaman içerisinde uzman ekibimiz sizinle iletişime geçicek

HEMEN TEKLİF ALIN

Aşağıdaki form üzerinden bizimle iletişime geçerek hizmetlerimiz hakkında soru ve cevaplarınızı sorabilir, teklif alabilirsiniz

GÖNDER
Bize Ulaşın

İletişim

  • Tozsoft Yazılım Elektronik Tasarım Danışmanlık Matbaa İmalat ve Dış Tic. Ltd. Şti.

  • Ziya Gökalp Mah. Süleyman Demirel Blv. Mall Of Ofis Blok Kat:26 D:174 Başakşehir / İstanbul
  • 0(212) 801 81 00
  • info@toz.com.tr

Sosyal Medyada TozSoft

Sosyal medyada takip edebileceğiniz hesap adreslerimiz.

2020 - TozSoft ® ● TUM HAKLARI SAKLIDIR