Tozsoft Blog

TozSoft Blog yazılarımız ile sizlere sektör ile ilgili güncel konulardan haberler, siteniz için yararlı olabilecek araçların kullanımı, ipuçları,karşılaşabileceğiniz hatalar ile ilgili çözümler, yazılımcılara yönelik alternatif optimizasyon yömtemleri gibi bir çok konuda bilgi alabilir, ileriye yönelik başarılı adımlar atabilirsiniz.

İnternet Üzerinden Satış Yapmak

 İnternet Üzerinden Satış Yapmak

İnternet çağının yaygın trendleri arasında yer alan internet üzerinden alışveriş yapmak birçok farklı alanda girişimler yapılmasına neden oluyor. Mağaza alışverişlerinin azaldığı, online alışverişin her geçen gün arttığı günümüzde e-ticaret büyük bir pazara sahip olmaya devam ediyor.

Açıklanan dünyanın en büyük şirketleri içerisinde AliExpress, Amazon gibi online alışveriş ve e-ticaret siteleri yer alıyor. Bunların dışında ülkemizde de bu sitelerin benzeri siteler yer alıyor. E-Ticaret sitelerinin yanında normal kişilerin satış yapmasına da olanak sağlayan LetGo, Dolap, Sahibinden gibi ikinci el ürünler satılabilen girişimlerde mevcut. Bu uygulama. Ve web sitelerinin çoğalması insanları internet üzerinden alışveriş yapmak veya internet üzerinden satış yapma eğilimlerine sürüklüyor.

İnternet Üzerinden Satış Yapma Yolları

İnternet üzerinden satış yapmak için bir çok yolu kullanabilirsiniz. Çünkü yeni üretilen her uygulama yaygın e-ticaret trendleri ile donatılmış. Satış yaparken kişisel, kurumsal, marka olarak satış yapmanıza karar verdikten sonra sizler için farklı uygulamalar farklı çözümler sunuyor. İşte alternatif internetten satış yapma yöntemleri

e-Ticaret Sitesi Kurmak

Bir e-ticaret yazılımı satın alarak satış yapmaya başlayabilirsiniz. Öncelikle sitenizde yer alan ürünlere, ürün içeriklerine, kullanacağınız kargo firmalarına ve ödeme yöntemlerine karar vermelisiniz. Bu seçenekleri belirledikten sonra bir e-ticaret yazılımı satın alabilir ve siteniz üzerinden satış yaparak kazanç sağlayabilirsiniz. TozSoft Profesyonel e-Ticaret paketleri içerisinden ihtiyaçlarınıza uygun paketi seçerek başlayabilişiniz.

Aracı Site İle Satış Yapmak

N11, Sahibinden, HepsiBurada, GittiGidiyor gibi Türkiye’nin büyük e-ticaret sitelerinde markalar ve firmalar mağaza açarak satış yapabilmesi mümkün. Bu seçeceğiniz yolda öncelikle e-ticaret sitesi ile aylık belirli bir ücret veya satış yaptığınız toplam kazanç üzerinden pay ile anlaşma sağlıyorsunuz. Ardından ürünlerinizi açtığınız mağazanıza ekleyerek satış yapmaya başlıyorsunuz. Ürünlerinizin faturalandırma ve kargo işlemleri tercihlerinize göre değişkenlik gösterebiliyor.

Sosyal Medya ile Satış Yapmak

Artık İnstagram ve Facebook gibi sosyal medyalarda e-ticaret özellikleri gün geçtikçe belirginleşiyor. Facebook ve İnstagram üzerinde bir butik açarak takipçilerinizde ürünlerinizi paylaşabilir, onlara farklı atış kanalları aracılığı ile (Örn: Shopier, Facebook ve İnstagram Alışveriş gibi) ödeme imkanı sağlayarak ürünlerinizi pazarlayabilirsiniz. Yakında Türkiye sitelerinde de kullanıma açılacak olan farklı özellikleri ile Facebook ve İnstagram Alışveriş daha büyük önem kazanacak.

Üçüncü Parti Uygulamalar ile Satış Yapmak

Türkiye’de ve Dünyada bit çok uygulama insanların satış yapmasına olanak sağlıyor. Genellikle 2.el ürün kaategorisinde ürünlerinizi pazarlayabileceğiniz bir çok uygulama bulunuyor. Bunlara LetGo, ModaCruz, Dolap, Gardrops gibi uygulamalarda profil hesapları açarak kullanmadığınız ürünleri satışa sunarak para internet üzerinden satış yapabilirsiniz.

🎁 E-Ticaret Paketlerimizi
15 Gün Boyunca Ücretsiz Deneyin!

ÜCRETSİZ DENEYİN

TozSoft

Web Hizmetleri, e-Ticaret Yazılımı, e-Ticaret Danışmanlığı ve e-Ticaret Modül Entegrasyonları İçin Profesyonel Destek

1 Yorum

  • […] açma” , “Online satış mağazası nasıl açılır?” gibi araştırmaya yönelmiştir. Peki online alışveriş mağazası açmak için izlemeniz gerek adımlar nelerdir […]

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın

İletişim

  • Tozsoft Yazılım Elektronik Tasarım Danışmanlık Matbaa İmalat ve Dış Tic. Ltd. Şti.

  • Ziya Gökalp Mah. Süleyman Demirel Blv. Mall Of Ofis Blok Kat:26 D:174 Başakşehir / İstanbul
  • 0(212) 801 81 00
  • info@toz.com.tr

Sosyal Medyada TozSoft

Sosyal medyada takip edebileceğiniz hesap adreslerimiz.

2020 - TozSoft ® ● TUM HAKLARI SAKLIDIR