Tozsoft Blog

TozSoft Blog yazılarımız ile sizlere sektör ile ilgili güncel konulardan haberler, siteniz için yararlı olabilecek araçların kullanımı, ipuçları,karşılaşabileceğiniz hatalar ile ilgili çözümler, yazılımcılara yönelik alternatif optimizasyon yömtemleri gibi bir çok konuda bilgi alabilir, ileriye yönelik başarılı adımlar atabilirsiniz.

SEO Uyumlu Web Tasarım Nasıl Olmalıdır?

 SEO Uyumlu Web Tasarım Nasıl Olmalıdır?

Günümüzde web siteleri birçok farklı teknoloji kullanarak yapılmaktadır. Web tasarım açısından farklı ve etkileyici formlarda siteler oluşturulsa da hem kurumsal web sitelerinin hem de profesyonel web sitelerinin en çok dikkat edilen özelliklerinden biri de SEO uyumlu olmasıdır.

SEO uyumlu web tasarım, kurumların bulunabilirlik olması açısından en çok dikkat etmesi özelliklerindendir. SEO uyumlu olan bir site hem ziyaretçi odaklı hem de arama motorlu odaklı olmalıdır. SEO uyumlu web site tasarımı;

– Alan adı tercihi doğru yapılmalıdır. Alan adınızda hizmet kelimenizin geçmesi size ekstra avantaj sağlayabilir. Fakat kurumsal bir web sitesi için bu maddemiz geçerli olmayabilir.

– Kullanıcı deneyimine ve amacına uygun web sitesi tasarımı sizi rakiplerinizin bir adım önüne geçirecektir.

– Mobil uyumlu ve AMP uyumlu web sitesi Google ve diğer arama motorlarının dikkat ettiği kriter ölçüler içerisinde yer alır. Sitenizin mobil uyumlu olması ve AMP destekli hızlandırılmış mobil sayfalara sahip olması SEO puanınıza olumlu değer katacaktır.

– W3C standartlarına uygun web sitesi kodlama yapısına sahip olmanız gerekmektedir.

– Sitenizde tek tip karakter seti kullanın.

– Site haritanızın ve robots.txt dosyalarınız kuralla uygun olmalı.

– Web tasarımınız kodlamasında HTML5 ve CSS3 kullanın.

– CSS ve JavaScript dosyalarınızı sıkıştırın.

– Sitenizde gereksiz dorgu ve değişken kullanmayın.

– Sitenizin H taglarını kurallara uygun bir şekilde kullanın

– Sitenizin her sayfasında META etiketleri bulundurun. Bunları arama motorlarına uygun şekilde oluşturarak meta etiketlerinizin girişini sağlayın.

– Sitenizin içerik sayfalarında Title ve Meta Açıklama bölümlerini kurallarına uygun olarak girişini sağşayın. Title etiketi maksimum 70 karakter, Meta Açıklama bölümü de maksimum 160 karakter olmalıdır.

SEO UYUMU  NEDEN ÖNEMLİDİR?

Bir site oluşturulmasının temel amaçlarından biri ziyaretçiler tarafından ziyaret edilmek, marka etkileşimini arttırmak, ulaşılabilir kişi kitlesini arttırmaktır. Web üzerindeki kullanıcıların %85’lik bir bölümü aradığı marka, hizmet, ürün vb. gibi şeyleri Google, Yandex, Bing gibi arama motorları üzerinden gerçekleştirir. Sitenin SEO dostu kodlanması, sitenizin arama sonuçlarında öncelikli olması demektedir. SEO dostu kodlamayı da kullanıcı deneyimi ve SEO çalışmaları takip eder.

SADECE SEO UYUMLU TASARIM YETERLİ DEĞİL!

Marka veya hizmet sahiplerinin en büyük yanlışlarından biri SEO dostu web tasarım kodlamanın, arama motoru optimizasyonu için yeterli olacağını kanısına varmalıdır. Fakat bu son derece yanlış bilgilerden biridir. Sitenin güncel  tutulması , arama motoru algoritmalarına uygun içerik üretimi, özgün içerik üretimi, kullanıcı deneyimi,  sosyal medya yönetimi gibi bir çok farklı çalışmanında aktif olarak yapılması gerekmektedir.

🎁 E-Ticaret Paketlerimizi
15 Gün Boyunca Ücretsiz Deneyin!

ÜCRETSİZ DENEYİN

TozSoft

Web Hizmetleri, e-Ticaret Yazılımı, e-Ticaret Danışmanlığı ve e-Ticaret Modül Entegrasyonları İçin Profesyonel Destek

3 Yorumlar

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın

İletişim

  • Tozsoft Yazılım Elektronik Tasarım Danışmanlık Matbaa İmalat ve Dış Tic. Ltd. Şti.

  • Ziya Gökalp Mah. Süleyman Demirel Blv. Mall Of Ofis Blok Kat:26 D:174 Başakşehir / İstanbul
  • 0(212) 801 81 00
  • info@toz.com.tr

Sosyal Medyada TozSoft

Sosyal medyada takip edebileceğiniz hesap adreslerimiz.

2020 - TozSoft ® ● TUM HAKLARI SAKLIDIR