Tozsoft Blog

TozSoft Blog yazılarımız ile sizlere sektör ile ilgili güncel konulardan haberler, siteniz için yararlı olabilecek araçların kullanımı, ipuçları,karşılaşabileceğiniz hatalar ile ilgili çözümler, yazılımcılara yönelik alternatif optimizasyon yömtemleri gibi bir çok konuda bilgi alabilir, ileriye yönelik başarılı adımlar atabilirsiniz.

Yeni E-Ticaret Stratejisi : İnstagram Alışveriş

 Yeni E-Ticaret Stratejisi : İnstagram Alışveriş

İnstagram Alışveriş (Shopping for İnstagram) ile e-ticaret sektörüne yeni bir soluk geliyor. Kullanım oranları artan instagram üzerinden artık istediğiniz ürünlere ulaşabilecek ve satın alma işlemini daha kolay bir şekilde gerçekleştirebileceksiniz. Bunu yapmak için bir e-ticaret sitesi, Facebook Hesabı ve İnstagram hesabına sahip olmanız yeterli.

İnstagram ilk kurulduğu günden bu yana bir çok değişiklik geçirerek kendini geliştirmiş ve bir sosyal medya uygulamasından daha fazlası olmayı amaçlamıştır. Gittikçe artan kullanım oranı ve artan kullanıcı sayısı ile artık yeni bir pazarlama ve reklam sektörü olan İnstagram; yeni güncellemesi ile markalara yeni pazarlama yöntemi sunuyor.

İnstagram Shop Alışveriş Nedir ?

İnstagram Alışveriş, fiziki ürün satışı yapan web sitesi, butik ve e-ticaret sitelerini kendi instagram hesapları üzerinden katalog olarak ekledikleri ve bu ürünleri kullanıcıları ile kolayca paylaşabildiği vitrindir.


Ürünlerinizi paylaştığınız görsellere etiketleyebilir, hikayelerinizde paylaşabilir ve katalog alanında listeletebilirsiniz. Bunun için gerekli olanlar Ürün İsmi, Ürün Kısa Açıklaması, Ürün Fiyatı, Ürün Resmi ve Ürünün Yer Aldığı Site Adresi gerekir.

İnstagram Alışveriş Nasıl Kullanılır ?

İnstagram Alışveriş özelliğini kullanabilmeniz için ilk önce e-ticaret alt yapısına sahip olan web sitesi veya Shopify yada BigCommerce gibi platformlarda yer alan ürünleriniz olması gerekmektedir.

Markanıza ait bir Facebook sayfası, Facebook hesabınıza ait Business Manager veya Facebook İşletme hesabınızın olması gerekmektedir.

İnstagram hesabınızın işletme profili olması ve bir Facebook sayfasına bağlı olması gerekmektedir. Ardından ürünlerinizi Facebook Marketplace’e ekleyerek bir katalog oluşturmanız ve Business Manager hesabınızdan katalogları İnstagram hesabına bağlamanız gerekmektedir.

Son olarak İnstagram hesabınızın İşletme ayarlarından mağaza bölümünü aktif ederek ürünlerinizi İnstagram üzerinden tanıtabilirsiniz. Daha detaylı bilgiye sahip olmak isterseniz bu link üzerinden İnstagram’da Alışveriş hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

TozSoft Akıllı e-Ticaret ile İnstagram Alışveriş Keyfi

TozSoft gelişmiş e-ticaret paketleri İnstagram Alışveriş için uyumludur. TozSoft e-ticaret web sitesini anahtar teslim satın aldıktan sonra ürünlerinizi kolay bir şekilde Facebook Mağaza (Facebook Marketplace) aktarabilir ve yukarıda saydığımız işlemleri kolaylıkla uygulayarak ürünlerinizi takipçilerinize kolayca ulaştırabilirsiniz. TozSoft sizlere e-ticarette gelişmiş çözümler sunar.

🎁 E-Ticaret Paketlerimizi
15 Gün Boyunca Ücretsiz Deneyin!

ÜCRETSİZ DENEYİN

TozSoft

Web Hizmetleri, e-Ticaret Yazılımı, e-Ticaret Danışmanlığı ve e-Ticaret Modül Entegrasyonları İçin Profesyonel Destek

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın

İletişim

  • Tozsoft Yazılım Elektronik Tasarım Danışmanlık Matbaa İmalat ve Dış Tic. Ltd. Şti.

  • Ziya Gökalp Mah. Süleyman Demirel Blv. Mall Of Ofis Blok Kat:26 D:174 Başakşehir / İstanbul
  • 0(212) 801 81 00
  • info@toz.com.tr

Sosyal Medyada TozSoft

Sosyal medyada takip edebileceğiniz hesap adreslerimiz.

2020 - TozSoft ® ● TUM HAKLARI SAKLIDIR