Tozsoft Blog

TozSoft Blog yazılarımız ile sizlere sektör ile ilgili güncel konulardan haberler, siteniz için yararlı olabilecek araçların kullanımı, ipuçları,karşılaşabileceğiniz hatalar ile ilgili çözümler, yazılımcılara yönelik alternatif optimizasyon yömtemleri gibi bir çok konuda bilgi alabilir, ileriye yönelik başarılı adımlar atabilirsiniz.

Landing Pages ile Mobil Dostu Google Adwords

 Landing Pages ile Mobil Dostu Google Adwords

İnternet reklamcılığının en önemli aktörü olan Adwords, yeni uygulaması ile kullanıcılarına kolaylıklar sağlıyor. Web sitelerinin en büyük sorunlarından biri olan “Mobil Cihaz Uyumu”, Google Adwords‘ün yeni duyuracağı özellikle bir nebze de olsa çözüme kavuşuyor.

Web siteleri için kullanıcı deneyimlerinin ilk sıralarında mobil cihaz uyumu (responsive web tasarım) gelir. Mobil cihaz kullanım oranının arttığı son zamanlarda, sitenizin mobil uyum oranı sizin geri dönüşümlerinizi, kullanıcı deneyiminizi, SEO performansınızı, reklam performansınızı dolaylı olarak etkiler. Mobil uyumluluk değeri çok düşük olan bir web sitesinde performans düşer, hemen çıkma oranı yükselir, rakipleri arsındaki arama motoru değeri azalır, reklam performansları düşer. Bu değeri göz önünde bulunduran Google, reklam verenler için yeni bir özelliğini önümüzde ki günlerde kullanıma sunacak.

Google Adwords üzerinden verilen reklamların performanslarını arttırmaya yönelik olan bu özellik, Google Marketing Next etkinliğinde duyurulmuştu. “Landing Pages – Açılış Sayfaları” adını taşıyan bu özellik ile reklam verenler açılış sayfalarının mobil uyumluluğunu Adwords ekranı üzerinden görebilecek.

Google Landing Pages

Yukarıda ki resimde göründüğü üzere, açılış sayfaları tıklamalara göre sıralandırılacak ve bu sayfalarda yapılan etkileşimlerin ne kadarının mobil uyumlu olduğunu bildirecek. Burada yer alan değerlere göre de reklam verenler sitelerinde stratejik değişiklikler yapabilecek.

Her ne kadar sunulan bu özellik pazarlama ekiplerinin kabiliyetlerine bağlı olarak sitenin geliştirilmesini sağlayacak olsa da küçük büyük tüm işletmelerin sorunlarına çözüm olacaktır. Google Adwords Landing Pages özelliği ile yakın zamanda  “mobil dostu tıklama oranı” verisini görebilirsiniz.

🎁 E-Ticaret Paketlerimizi
15 Gün Boyunca Ücretsiz Deneyin!

ÜCRETSİZ DENEYİN

TozSoft

Web Hizmetleri, e-Ticaret Yazılımı, e-Ticaret Danışmanlığı ve e-Ticaret Modül Entegrasyonları İçin Profesyonel Destek

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın

İletişim

  • Tozsoft Yazılım Elektronik Tasarım Danışmanlık Matbaa İmalat ve Dış Tic. Ltd. Şti.

  • Ziya Gökalp Mah. Süleyman Demirel Blv. Mall Of Ofis Blok Kat:26 D:174 Başakşehir / İstanbul
  • 0(212) 801 81 00
  • info@toz.com.tr

Sosyal Medyada TozSoft

Sosyal medyada takip edebileceğiniz hesap adreslerimiz.

2020 - TozSoft ® ● TUM HAKLARI SAKLIDIR