Tozsoft Blog

TozSoft Blog yazılarımız ile sizlere sektör ile ilgili güncel konulardan haberler, siteniz için yararlı olabilecek araçların kullanımı, ipuçları,karşılaşabileceğiniz hatalar ile ilgili çözümler, yazılımcılara yönelik alternatif optimizasyon yömtemleri gibi bir çok konuda bilgi alabilir, ileriye yönelik başarılı adımlar atabilirsiniz.

E-Ticarete Geçiş Nasıl Yapılır?

 E-Ticarete Geçiş Nasıl Yapılır?

E-Ticaret günümüz dijital dünyasında bir sanal mağaza adı verilen sitelerden oluşan bir sanal ticaret topluluğudur. Fiziksel ve dijital ürünler olmak üzere ikiye ayrılır. Fiziksel ürünler olarak meyve, sebze, eşya, mobilya, giyim, yiyecek vs. ürünlerin satışı yapılırken; dijital ürünlerin satışı olarakta e-kitaplar, oyun kuponları ve elle tutulmayan diğer ürünlerin satışı yapılır.

E-Ticarete Geçiş Adımları


E-ticaret her geçen yıl internetten kullanıcılarının artmasıyla birlikte mağazalara gidip alışveriş yapmaktansa bu evlerinden tek tuşla istediklerini satın alabiliyorlar. Gün geçtikçe telefondan ve bilgisayardan alışveriş yapan insanların sayısı da her geçen yıl %200 artmakta ve bu çok iyi bir oran, bu nedenle kendi e-ticaret sitenizi kurmak içi çok iyi bir zaman.

E-Ticaret sitesi açmak, bu işe girmek isteyen çoğu kişinin hayali, bunun için çoğu yazılım dillerini öğrenmek ve dijital pazarlama konusunda uzman olmak gerekebilir, isteyen sermayesi ile de yazılımcı işe alarak da bu işi yapabilir, isteyen de e-ticaret paketi satın alarak da başlayabilir. Şimdi sizlere e-ticarette size gerekecek olan maddeleri sıralıyorum.

Kendi Alanınızı ve Konunuzu Belirleyin

Bu maddede hangi alanda ne satmanızı düşünmelisiniz. Sektördeki diğer rakiplerinizin ürünlerini incelemeli ve planlar yapmalısınız, tüketiciyi nasıl kendi ürünüme çekebilirim, nasıl bir problemi çözeceğim, bu ürünüm ne işe yarıyor gibi soruları kendinize sorarak beyin fırtınası yapabilirsiniz. Ardından nerelere satacaksınız, hangi bölgelerde ürününüz satılacak, global olarak mı satış yapacaksınız bunları da düşünmelisiniz.

Ürünün Kar Marjını Belirleyin

Satacağınız ürününüze bir fiyat belirlemelisiniz. Bu ürünün size geliş maliyeti olacaktır elbet, kendi kar payınızı hesaplayabilirsiniz. Ardından ürünün kargosu, lojistik maliyeti ve yıllık vergisi vs., bu işler için bir tane muhasebeci tutabilirsiniz.

Tedarikçi Bulun

Aslında en önemli maddelerden birisi tedarikçi bulmak, bu konuda şöyle bir tutumunuz olmalı, tedarikçiniz ile çalışan firmaları araştırmanızı tavsiye ederim. Onların ürünlerini incelemelisiniz, ne kadar satış yapmışlar bilmelisiniz, yoksa satmayacak bir ürünü kimse almaz o yüzden en baştan zarara girebilirsiniz. Bu konuda ön araştırmanızı yapmanızı kesinlikle öneriyorum.

E-Ticaret Sitenizi Kurabilirsiniz

İlk üç maddeyi okuduysanız artık kendi sitenizi kurabilir ve gereken altyapıları kurduktan sonra satış yapmaya başlayabilirsiniz. Siteniz için gerekli olanlar bahsedeyim. Biri Domain, yani alan adı, kendi sitenizi .com uzantılı bir alan adına ihtiyacı vardır, İkincisi ise Hosting, bilgilerinizin depolarınızın bulunduğu server, bu ikisine sahip olduktan sonra güle güle satış yapabilirsiniz. Ardından site güvenliği için SSL sertifikası (güvenli soket katmanı) bütün şifreleri ve kredi kartı bilgilerini vb. özel bilgileri şifreleyen bir sertifikaya ihtiyacınız vardır.

E-Ticaret gün geçtikçe daha da değerleniyor, sizde bu pastadan bir pay almak içi yola koyulabilirsiniz, bu iş için sabırlı olmanızı tavsiye ediyorum, bazı konularda yanlışlar elbet yapabilirsiniz, tecrübe edine edine bunların üstesinden geleceğinizden eminim.

🎁 E-Ticaret Paketlerimizi
15 Gün Boyunca Ücretsiz Deneyin!

ÜCRETSİZ DENEYİN

TozSoft

Web Hizmetleri, e-Ticaret Yazılımı, e-Ticaret Danışmanlığı ve e-Ticaret Modül Entegrasyonları İçin Profesyonel Destek

1 Yorum

  • Güzel ve sade anlatım, e-ticaret’e geçmek isteyen tüm işletmeler yol gösterecek paylaşımlar için sağolun.

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın

İletişim

  • Tozsoft Yazılım Elektronik Tasarım Danışmanlık Matbaa İmalat ve Dış Tic. Ltd. Şti.

  • Ziya Gökalp Mah. Süleyman Demirel Blv. Mall Of Ofis Blok Kat:26 D:174 Başakşehir / İstanbul
  • 0(212) 801 81 00
  • info@toz.com.tr

Sosyal Medyada TozSoft

Sosyal medyada takip edebileceğiniz hesap adreslerimiz.

2020 - TozSoft ® ● TUM HAKLARI SAKLIDIR