Tozsoft Blog

TozSoft Blog yazılarımız ile sizlere sektör ile ilgili güncel konulardan haberler, siteniz için yararlı olabilecek araçların kullanımı, ipuçları,karşılaşabileceğiniz hatalar ile ilgili çözümler, yazılımcılara yönelik alternatif optimizasyon yömtemleri gibi bir çok konuda bilgi alabilir, ileriye yönelik başarılı adımlar atabilirsiniz.

E-Ticaret E-Posta Pazarlama Nedir ve Nasıl Yapılır? (e-Ticaret Mailing)

 E-Ticaret E-Posta Pazarlama Nedir ve Nasıl Yapılır? (e-Ticaret Mailing)

E-Ticaret e-posta pazarlama, satışları artırmak, sahip olduğunuz müşterilerin ilgisini devam ettirmek veya önemli bilgileri iletmek amacıyla e-posta yoluyla ticari bir adresten müşterileri kendinize çekme yoludur. Sosyal ağların popülerliğine rağmen, e-posta pazarlama hala kitlenizle iletişim kurmanın en etkili yollarından biridir. E-ticaret e-posta pazarlaması ile de müşterilerinizi kampanyalarınızdan haberdar edebilir, ürün listelerinizi gösterebilir ve müşteri geri kazanma amacıyla mailing bilgilendirmesi yapabilirsiniz.

Bu işlemler sayesinde e-posta adreslerine mail gönderip ürün pazarlayabilir, herhangi bir sitenin tanıtımını yapabilir ya da kendinizi gösterebilirsiniz. Bu işlemleri yerine getirmek için birçok yöntem vardır. Bazen otomatik bazense bu işlemler manüel olarak yapılabilir. Atılan maillerin ne kadar fazla insana ulaştığı son derece önemli bir konudur.

E-Ticaret E-Posta Pazarlaması (e-Ticaret Mailing) Nedir?

E-posta pazarlama, belirli bir hedef kitlesi oluşturmak ve var olanı büyütmek için imkan sunar. E-ticaret sitenize üye olan kişilere yeni gelen ürünleriniz ve kampanyalardan haberdar etmek aynı zamanda potansiyel müşterileri de kendinize çekmek için kolay ve ücretsiz bir yöntemdir. Bu sayede yeni insanlarla iletişim kurmak mümkündür.

Günümüzde e-ticaret mailing yöntemini kullanan birçok marka mevcuttur. Faydalarından en belirgini ise geniş bir topluluk oluşturma imkanı sağlıyor olmasıdır. Bu durum sayesinde istenilen sonuçlar ortaya çıkar. E-postalar sayesinde 5 temel avantaj sağlarsınız.

 • Ürün ve hizmetlerinizi tanıtma
 • Müşterilerinizin ilgisini koruma
 • Markanızı bilinir hale getirme
 • Satış ve pazarlama konusunda gelişme
 • Yapılacak bir etkinlik konusunda insanları bilinçlendirme

Bu avantajlar ise size sektörde büyük artılar sağlamakta ve ilerlemenizi kolaylaştırmaktadır.

E-Ticaret E-Posta Pazarlama Avantajları

E-posta pazarlama işlerini büyütmek isteyenlere birçok fayda sağlar:

e-Ticaret mailingin en büyük avantajları fiyat ve kolaylıktır. Diğer pazarlama türleriyle karşılaştırıldığında, şirketinizin ve ürün veya hizmetlerinin reklamını yapmanın ucuz bir yoludur

 • Markanızın adını duyurmak ve belirli bir kitle oluşturmak
 • Daha fazla potansiyel müşteri çekmek ve daha fazla satış yapmak
 • Site trafiğini arttırmak

Ziyaretçi sayınızın düzenli olarak artış göstermesi SEO için endişelenmenizin önüne de geçer. E-Ticaret mail pazarlaması ile de hem dijital pazarlama, hem etkin seo çalışması yapılabilir.

e-Ticaret Siteleri İçin E-Posta Pazarlaması Nasıl Yapılır?

e-Ticaret siteleri için e-posta pazarlama için yapmanız gereken ilk olarak bir e-posta pazarlama uygulamalarından birinden hesap açmak. Bunun için MailChimp veya Constant Contact gibi birçok kanal mevcut.  Ayrıca e-ticaret paketleri içerisinde yer alan e-posta modülü ile de mail pazarlamasını gerçekleştirebilirsiniz. Ücretli ve ücretsiz yararlanabileceğiniz mailing hizmetler ile kayıt işleminiz birkaç dakikada tamamlanacaktır. Bu aşamadan sonra diğer adımlara geçebilirsiniz.

 • Bir e-posta listesi oluşturun
 • Çeşitli yöntemlerle bulduğunuz kullanıcı e-postalarını listenize kullanıcılar ekleyin
 • Müşterilerinizi kendinize çekebileceğiniz etkili ve cazip bir mail hazırlayın.
 • Hazırladığınız maili e-posta listenize gönderin
 • E-postanızı açan ve sitenizle etkileşim halinde olanları analiz edin. Bu bütün e-posta pazarlama platformları ile mümkün.
 • E-posta listenize göre Facebook’ta yeniden hedefleme kitleleri oluşturun
 • Abonelerinize hoş geldiniz gibi veya farklı içerikler sunmak istediğiniz bir e-postayı otomatikleştirin. Böylece yeni abonelere anında mail ulaştırarak saygınlığınızı da arttırabilirsiniz.

Doğru bir şekilde yapıldığında, e-posta pazarlama bir işletmenin satışları, trafiği artırmasına ve kârı en üst düzeye çıkarmasına yardımcı olabilir.

TozSoft Profesyonel e-Ticaret sisteminin farklı paket seçeneklerinde size sunduğu e-posta pazarlama yönetimi ile de bu işlemi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Müşteri listenizi oluşturabilir, mailinizi tamamladıktan sonra dilediğiniz müşteri listesine mailing işlemini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. TozSoft 990 TL’den başlayan avantajlı fiyatlar ile sizde bir e-ticaret sitesine kolaylıkla sahip olabilirsiniz.

🎁 E-Ticaret Paketlerimizi
15 Gün Boyunca Ücretsiz Deneyin!

ÜCRETSİZ DENEYİN

TozSoft

Web Hizmetleri, e-Ticaret Yazılımı, e-Ticaret Danışmanlığı ve e-Ticaret Modül Entegrasyonları İçin Profesyonel Destek

1 Yorum

 • Oldukça bilgi verici bir içerik. e-Ticaret site sahipleri için faydalı . Teşekkkürler 🙂

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın

İletişim

 • Tozsoft Yazılım Elektronik Tasarım Danışmanlık Matbaa İmalat ve Dış Tic. Ltd. Şti.

 • Ziya Gökalp Mah. Süleyman Demirel Blv. Mall Of Ofis Blok Kat:26 D:174 Başakşehir / İstanbul
 • 0(212) 801 81 00
 • info@toz.com.tr

Sosyal Medyada TozSoft

Sosyal medyada takip edebileceğiniz hesap adreslerimiz.

2020 - TozSoft ® ● TUM HAKLARI SAKLIDIR